Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega udział w programie, jak to działa?

Nasza firma zajmuje się badaniami rynku. Niczego nie sprzedajemy, a udział w programie jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny. Nasi klienci zastanawiają się, co myślą ludzie na temat ich produktów lub co powinni w nich zmienić, aby były lepiej dopasowane to Twoich potrzeb. Tu nie ma złych odpowiedzi, te negatywne, jak i pozytywne mają taką samą wartość.

Jak długie mogą być ankiety?

Ankiety mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Średnio to około 10-12 minut. Oczywiście im dłuższa ankieta, tym więcej punktów do zdobycia.

Jakich tematów dotyczą ankiety?

Ankiety dotyczą bardzo zróżnicowanych tematów. Będziemy pytali o to, gdzie lubisz spędzać wolny czas, o znajomość poszczególnych marek, o ocenę nowego produktu lub usługi, satysfakcji z zakupów, oceny nowych reklam itp.

Czy udział we wszystkich ankietach jest obowiązkowy?

Nie, udział w ankietach, jak i uczestnictwo w programie jest całkowicie dobrowolny. W każdej chwili można zrezygnować z programu. Doceniamy jednak aktywnych uczestników, zapraszając ich do bardziej zaawansowanych zadań, za które można zdobyć punkty wartości nawet 100 zł.

Do czego zobowiązuje rejestracja?

Rejestracja zobowiązuje jedynie do przestrzegania zasad regulaminu programu. Podawania prawdziwych danych oraz udzielania szczerych i przemyślanych odpowiedzi na pytania.

Czy muszę podawać wszystkie dane podczas rejestracji?

Na podstawie ankiety rejestracyjnej będziemy w stanie lepiej profilować zaproszenia, będziesz otrzymywał/a mniej badań, do których się nie zakwalifikujesz. Chcemy uniknąć wysyłki zbędnych zaproszeń. Im bardziej dokładny jest Twój profil, tym więcej zaproszeń otrzymasz, przez co szybciej będziesz mógł/mogła dokonać wymiany punktów na wybrane nagrody.

Ile zaproszeń miesięcznie będę otrzymywać?

Przestrzegamy ściśle określonych zasad, które mają wpływ na jakość zebranych danych. Jeśli w ostatnim okresie uczestniczyłeś w badaniu np., o proszkach do prania, musi minąć odpowiedni okres, żebyś znów mógł/mogła brać udział w badaniu na ten sam temat. Realizujemy jednak wiele badań na różne tematy. Nie możemy też zagwarantować, że będzie to stała liczba np. 2 razy w tygodniu. Wszystko zależy od zleceń naszych klientów.

Skąd będę wiedział/a, ile otrzymam punktów za ankietę?

W każdym zaproszeniu zawarta będzie informacja o długości ankiety oraz o możliwych punktach do zdobycia. Od Ciebie zależy, kiedy weźmiesz udział. Pamiętaj jednak, że czas każdego badania jest ograniczony, możesz stracić swoją szansę na zdobycie punktów. Zaraz po zakończeniu ankiety punkty zostaną doliczone do Twojego konta, możesz sprawdzić ich stan po zalogowaniu.

Na co mogę wymienić zebrane punkty?

    Jest kilka sposobów wymiany zdobytych punktów:
  • Przelew na konto bankowe (minimalna kwota przelewu to 50 zł, więc aby można było go zrealizować, należy wziąć udział w kilku badaniach)
  • Zasilenie telefonu na kartę (swoją lub członka rodziny, przyjaciela).
  • Przekazanie wynagrodzenia na wybraną instytucję charytatywną. Jeśli interesuje Cię inna forma wymiany punktów, napisz do nas.

Skąd mam pewność, że pieniądze przekazane na fundację charytatywną rzeczywiście tam trafiły?

Pomoc potrzebującym to jeden z naszych celów. Współpracujemy ze sprawdzonymi zaufanymi fundacjami. Po przekazaniu środków na konto fundacji otrzymujemy list z podziękowaniami. Informujemy o tym naszych uczestników. Można zwrócić się samemu do fundacji z pytaniem czy współpracują z nami.

Ile mogę zarobić?

Wszystko zależy od Twojego zaangażowania. Liczą się tylko rzetelne przemyślane odpowiedzi. Za udział w jednym badaniu możesz zebrać punkty o wartości od 1 do 10 zł. Mogą się pojawiać dodatkowe zadania, za które możesz otrzymać nawet równowartość 100 zł. Jednak przed zadaniami specjalnymi zawsze zapytamy o chęć udziału wyjaśniając, na czym polega zadanie.

Dlaczego nie zakwalifikowałem/am się do badania?

Czasem poszukujemy osób o bardzo specyficznym profilu. Np. osoby korzystające z określonej marki produktu. Jeśli nie spełniasz kryteriów doboru osób do badania, lub zebraliśmy już wystarczająca ilość odpowiedzi, musisz poczekać na kolejne zaproszenie. Pamiętaj im bardziej aktualny profil, tym większe szanse na zakwalifikowanie się do badania.

Czy udział w badaniach jest anonimowy?

Wszystkie udzielane odpowiedzi są anonimowe i w żaden sposób niepowiązane z konkretnymi osobami. Program do zarządzania panelem nie jest w żaden sposób połączony z programem do ankietowania. Posługujemy się szyfrowanymi numerami ID, koniecznymi do wyjaśniania ewentualnych niejasności w odpowiedziach.

Czy moje dane osobowe są chronione?

Wszelkie informacje są objęte całkowitą poufnością. Odpowiedzi z ankiet są analizowane z zachowaniem pełnej anonimowości, a wyniki są prezentowane wyłącznie w formie zestawień statystycznych.

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), a ponadto z poszanowaniem postanowień kodeksu etycznego ESOMAR czyli Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii Publicznej i Rynku.

Co zrobić, gdy zauważę błędy w ankiecie?

Dokładamy wszelkich starań, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Jeśli zauważysz jakikolwiek błąd prosimy o jak najszybszą informację na adres kontakt@panel4p.pl, niezwłocznie to naprawimy.

Otrzymałem/am informację, że badanie jest już nieaktywne dlaczego?

Do każdego badania potrzebujemy określoną ilość ludzi w określonym wieku z określonej wielkości miejscowości itp. Staramy się zapraszać osoby, które nie brały udział w ostatnio prowadzonych badaniach, może się zdarzyć, że gdy zbierzemy określoną grupę, pojawi się komunikat o tym, że badanie jest nieaktywne lub zebraliśmy już wystarczającą ilość odpowiedzi.

Czy ktoś sprawdza jakość moich odpowiedzi?

Kładziemy mocny nacisk na jakość zbieranych danych, przez co na jakość udzielanych przez Ciebie odpowiedzi. Często podczas analiz statystycznych łatwo wychwycić błędy w danych. Akceptując regulamin zobowiązujesz się do uczestnictwa w programie przestrzegając odpowiednich zasad. Liczymy na rzetelne i przemyślane odpowiedzi. Każda próba oszustwa i nierzetelności jest niezgodna z regulaminem i może skutkować odebraniem przyznanych punktów bądź usunięciem z Panelu.

Czy muszę się rozliczać ze zgromadzonych punktów, czy otrzymam PIT?

Płacimy wszystkie potrzebne podatki od nagród tak, abyś nie musiał/a się niczym przejmować.